Download download.okhelp.cz
english     english

Elektrické napětí

home »  free software  »  elektricke napeti

Sponzorované odkazy

Popis a download


Elektron - utilita pro fyzikální výpočty.
Elektrické napětí je utilitka sloužící k výpočtu této veličiny zadáním proudu v jednotkách Ampér a odporu v jednotkách Ohm. Pokud ve škole zrovna probíráte elektrický obvod, můžete si zkontrolovat dle výsledků zda jste tématiku výpočtu elektrického napětí zvládli a pokud již nesedíte ve školních lavicích a nepamatujete si vzorec, tak tuto utilitu můžete využít taktéž.
Doslov:
Pamatuj

Vysoké napětí je životu nebezpečné

Občas se stane, že za bouře, nebo silného větru se přetrhne některý vodič na stožáru vysokého napětí. Pokud neěco podobného uvidíte v žádném případě se nebřibližujte k místu se spadeným vodičem. Při určité vzdálenosti by vzniklo korokové napětí to značí, že noha, která by se dotýkala země blíž ke spadenému vodiči by byla v oblasti z vyšším napětím, než noha vzdálenější (napětí zaniká zhruba s kvadrantem vzdálenosti). Tam, kde je rozdíl napětí tam může protékat i elektrický proud a ten by v tomto případě procházel přes Vaše tělo.

Elektro instalace v domácnosti

je většinou pod napětím 230V což je také životu nebezpečné napětí. Vyvarujte se proto používat přístroje, které mají poškozeny přívodní kabely, izolaci a jiné součásti, kterými protéká elektrický proud. Pozor na mínosti kde je vyšší vlhkost (koupelny, sklepy). Tam jste jakoby lépe ukostřeni, čili dochází například k snadnějšímu vytvoření el.obvodu přes poškozený vypínač, Vaše tělo a mokrou podlahu.

Jedete na dovolenou? Ne všude je napětí 230V

Mnoho lidí se bere sebou na dovolenou nějaký ten elektrospotřebič, ale je víc než rozumné si zjistit zda v zemi do, které odjíždíme bude tento spotřebič možné připojit k správnému napětí. To lze řešit i zakoupením spotřebiče s možností přepnutí napětí mezi 120V a 240V což by ve většině zemí mělo stačit.
Dodržujte pokyny výrobce a nepřipojujte spotřebič k jinému napětí než je uvedeno na jeho štítku. Předejdete tak úrazům, požárum a dalším nepříjemným situacím.

Solární panely fotovoltaické elektrárny

Obrázek je z obce Modra u Velehradu, kde tyto panely jsou umístěny například na střeše obecního úřadu.

img


Download Verze Velikost Datum
aktualizace
Lic
setup_elektricke-napeti.exe 1.0.2.0 555 kB 2018-02-11 free
elektricke-napeti.zip 1.0.2.0 482 kB 2018-02-11 free


Screenshots

image1  image2  image3 


Sponzorované odkazyChange log


Menu


Sponzorované odkazyPAD files XML


Pranostiky - počasí
home »  free software  »  elektricke napeti

Zeměpis-geografieČeský jazyk pravidlaAndroid softwarePSČDům & zahradaAuto - motoFinancePro ŽenyKuchařkaDějepisAngličtinaJazykyMatematikaGeometrieChemieFyzikaBiologie+ZdravíProgramy zdarmaDownloadSeznamkyVideoHrySportPřesný čas + počasí


  Pravidla a podminky  Právní upozornění
Copyright © 2009-2018 download.okhelp.cz All right reserved